Gamtoje gera išbandyti vasaros meditacijos praktiką. Atsipalaidavimo akimirkomis mėgavosi ir vaikai, ir suaugę.

Birželio 11 d. Ažuožeriuose vyko renginys su šokio, meditacijos ir menine programa, pavadintas „Sijonuotos vasaros sutiktuvės“. Savo sukurtą poeziją skaitė menininkas, eilių autorius Žilvinas Pranas Smalskas, gitara skambino ir dainas atliko Vladas Baranauskas, V. Mačernio eiles skaitė Antano Baranausko pagrindinės mokyklos teatro meno mėgėjų kolektyvo narės, dvi grupės susirinkusiems žiūrovams dovanojo paruoštus ritminius šokius, avėdamos spyruokliniais „Kangoo Jumps“ batais, vasaros meditacijos praktika pasidalijo Vaida Zlatkutė.

 

Šokinėjo išgarsėjusiais batais

Renginys prasidėjo A. Žukausko-Vienuolio sodybvietėje, jaukioje žaliojoje aikštelėje. Čia pirmą kartą žiūrovams pasirodė ir savo šokį su „Kangoo Jumps“ batais pademonstravo Ažuožerių jaunimo grupelė.
Po jų pasirodė skaitovės, pasipuošusios dailiomis suknelėmis, pristatė poetinę kompoziciją „Aš pažinau karalių tavyje“ pagal Vytauto Mačernio eiles. 2021-aisiais minimas V. Mačernio gimimo šimtmetis.
Iki renginio repetavusios lygiai vieną mėnesį, kitą šokį, avėdamos „Kangoo Jumps“, parodė šiek tiek vyresnės šokių dalyvės (merginos, moterys, mamos). Ažuožerių moterų klubas vykdo projektą „Jaunimo iniciatyvų skatinimas ir užimtumo didinimas“. Sportines treniruotes du kartus per savaitę Ažuožeriuose veda sertifikuota trenerė Goda Venslauskaitė, atvykstanti iš Kauno.
Antroji renginio dalis tęsėsi Ažuožerių bendruomenės kiemelyje. Čia G. Venslauskaitė pamokė nesudėtingų šokio judesių ir pakvietė visas dalyves sušokti bendrą vakaro šokį. Lengvi, paprasti ir smagūs žingsneliai įtraukė į šokį visas: tiek pasipuošusias jaunatviškais trumpais sijonais, tiek ir ilgomis, žemę siekiančiomis suknelėmis. Šalia striksėjo ir būrys vaikučių. Judesys, šypsenos veide atspindėjo šaunią vakaro atmosferą.

Vakaronė su svečiais

Renginio idėjos sumanytoja, Anykščių kultūros centro Ažuožerių skyriaus vadovė Alvyra Simanonienė pristatė vakaro svečius: jogos praktikę V. Zlatkutę ir du vyriškius: Ž. P. Smalską bei V. Baranauską.
Vaida Zlatkutė vedė meditacijos užsiėmimą su keliais jogos elementais. Žilvinas Pranas Smalskas juokavo, kad, matydamas tiek daug moterų, tiesiog pateko į tam tikrą magiją, bet pabandys prisiminti visus 11 eilėraščių, kuriuos sukūrė per šį karantiną. Poezijos skaitymus keitė V. Baranausko atliekamos dainos. A. Simanonienė padėkojo dalyviams ir pakvietė poezijos mėgėjus pokalbio su eilių autoriumi.
Pasiteiravus Ž. Smalsko, iš kur jo polinkis kurti, vyriškis paminėjo savo mamą, buvusią lietuvių kalbos mokytoją, kuriai jau 88-eri, bet ji iki šiol pati rašo eiles. „Bičiulis V. Baranauskas prisiminė, ką buvo išmokęs prieš daugelį metų, kai baigė muzikos mokyklą, gitaros specialybę. Vladas sugrįžo prie muzikavimo po 30 metų. Yra grojęs su Broniumi Petroku, po to su vietine „Anykščių vyno“ grupe, pakoncertuodavo per jaunimo šokius, o dabar mudu sujungėm jėgas. Per karantiną jis man siuntė melodijas, o aš, vis jų klausydamas, sukūriau žodžius“, – atviravo Žilvinas.

Oras leido pasipuošti

Kaip sakė Alvyra, labai tikėtasi gero oro, kad būtų galima nevaržomai gamtoje stebėti šokius su „Kangoo Jumps“ batais, mėgautis poezija, meditacija ir tiesiog buvimu kartu. Pasak jos, šiemet pavasarį ilgokai nebuvo galima sulaukti oro atšilimo, tad kelios sportinės treniruotės vyko viduje, visos kitos – lauke. „Visiems jau gana to „virtualumo“ ir labai norisi to tikrumo, o štai šiandien, ir, beje, jau antri metai iš eilės, oras mums leidžia moteriškai pasipuošti, atsipūsti, pabūti, pasidžiaugti. Kaip šauniai, elegantiškai visos atrodo: gėlėtos suknelės, puošnios skrybėlės, gėlės rankose. Neabejotinai bus graži moterų fotosesija“, – kalbėjo Alvyra.

Malonus atsipalaidavimas

Pakalbinta A. Baranausko pagrindinės mokyklos mokytoja Rita Vaitiekūnienė, tą vakarą skaičiusi V. Mačernio eiles, papasakojo, kad nuo vaikystės mėgstanti poeziją. „Jei man patiko eilėraštis, būtinai turiu išmokti jį atmintinai. Mes kelios lankome dramos būrelį pas Alvyrą, tad šiandien parodėme, ką esame išmokusios. Dėkojame režisierei už galimybę mums tobulėti teatro mene, – žavingai šypsojosi moteris ir pridūrė, kad pasipuošti, atsipalaiduoti ir skirti laiko sau visada yra labai gera, – tas karantinas taip mus suvaržė, taip apribojo, kad šiandieninis pavakarojimas – tiesiog atsigavimas. Tokia ramybė, harmonija! Kai mes, moterys, randame laiko pasirūpinti pačios savimi, praturtinti ir nuraminti save, tada galime dar geriau atlikti visą daugybę savo pareigų ir vaidmenų: žmonos, mamos, dukros, sesės, slaugytojos, psichologės ir dar galybę kitų, nes ko tik mes nepatiriam, ko tik mes neatliekam. Malonu atsipalaiduoti“.

Lina DAPKIENĖ

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
  • Ažuožerietė

    Nuoroda

    Nuostabus renginys, ačiū Alvyrai už smagų pasibūvimą.

    Prieš mėnesį