Šį ketvirtadienį surengtame Anykščių rajono savivaldybės Kultūros tarybos posėdyje buvo pranešta, kad šiemet Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas nerems Anykščių rajono savivaldybės siekio tapti pasaulinio literatūros miestų tinklo nare.

"Šiandien atėjo žinia iš sekretoriato, tekstas maždaug toks: "Kadangi paraišką teikia ir Vilnius, mes remsime Vilniaus kandidatūrą".Tokios nesmagios žinios,- informavo Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius.
Anykščių rajono savivaldybės Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėja Audronė Pajarskienė sakė, kad paraiška Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatui jau buvo rengiama.
"Mes padarėme 85 proc. Jau vyko paraiškos vertimo procesas", - sakė ji.
A.Pajarskienė sakė, kad Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato atsiųstame rašte rašoma, kad pasaulinio literatūros miestų tinklo nare siekiančios tapti Vilniaus miesto savivaldybės paraiška "toliau nuėjusi paraiškos rengimo link, tad šiais metais remsime jų paraišką".
Tokią situaciją,kai Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas, net nematęs Anykščių rajono savivaldybės šių metų paraiškos, pasirinko remti Vilniaus miesto savivaldybės paraišką, ji pavadino "akibrokštu".
Anykščių rajono meras S.Obelevičius Kultūros tarybos posėdyje kalbėjo, kad Anykščių rajono savivaldybė ateityje ir toliau bandys tapti pasaulinio literatūros miestų tinklo nare.

 

Plačiau - laikraštyje "Anykšta".

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

Sąlygos ir terminai.
 • taigi

  Nuoroda

  o ar galejo buti kitaip , bet merui reiketu pakelti atlyginima uz pastangas

  Prieš mėnesį
 • Esmė

  atsakymas į: taigi Nuoroda

  svarbu, kad yra apie ką dabar pranešti visiem rajono gyventojams, nors kaimo žmonėm šitas valdžios mostas nieko nekeičia, o pagal gyventojų skaičių , lyginant su rajono centru, tai rajono vadovams ir kultūros srities idėjų generuotojams verta atsigręžt ir apsidairyti kas juos išlaiko.

  Prieš mėnesį
 • Vida

  Nuoroda

  Geriau siekti Lukašenkos apdovanojimo

  Prieš mėnesį
 • Jadze iš Svedasu

  Nuoroda

  Ašen misliju kad Anykščiam nelemta sulaukt europinia pripažinima. Dabar Vilnius apylinke, paskui Kaunas, klaipeda, Šiauliaj ir kiti didieji miestai apinks. Juk senai buva aišku, kad Letuvoj yra dvi Lietuvas, venoj gyvena ponai, valdžia didžioji, je kitoj rajonai su sava vargšais. Mes rajkalingi bunam tik par rinkimus, kad daugiau balsuotaju būtu, je paskum neberaikalingi. Tegul nevargsta savivaldybes darbuotajai ir pinigu darmai nešvaista takiem prajektam, visadu atsiras gudresnių ir ižulesniu, katre makes prilyst ir laimet.

  Prieš mėnesį
 • senjorė

  Nuoroda

  baigia Anykščių rašytojus išbraukt iš mokyklos vadovėlių, tai ir literatūros miestu nebenori pripažint

  Prieš mėnesį
 • Piatra

  Nuoroda

  O ką tau perkunus svancai. Labai nuliudam su Marelu abu

  Prieš mėnesį
 • Juozas

  Nuoroda

  Mano nuomone savivaldybė ir jos veiklų vadovai turėjo labiau komunikuoti su nepriklausomais konsultantais, atlikdami galimybių studijas ir tik tada naudoti tiek savivaldybės žmogiškuosius resursus, tiek finansus dėl projekto rengimo.
  Galimai tam nepakanka vien tik prieš savus koalicijos partnerių tarybos narius pateikti kvepintį blyną su uogiene.

  Prieš mėnesį
 • Nendrė

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Retorinis klausimas: ar miestas, rašytojui suteikęs, o vėliau atėmęs Garbės vardą, užprotęstavęs, kad būtų įvykdytas jo noras būti palaidotam šalia tėvo Anykščių žemėj turi moralinę teisę pretenduoti į literatūros miesto vardą

  Prieš mėnesį
 • Tai

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Ir sakau, ku toj pajarckiene vis pridirba, kad šūds gavnas, a? Vien tik ležuviu!!! Kiek dar ana merui makaronus kabins?

  Prieš mėnesį
 • Unesco

  Nuoroda

  O gal Anykščiai Unesco pateikė akibrokštą, per savaitę surengę viešąjį pirkimą ir dar spėję parengti 85% paraiškos? Vilniui tikrai daugiau laiko prireikė;)

  Prieš mėnesį
 • Prajuokino

  Nuoroda

  Argi Vilnius leis ?

  Prieš mėnesį
 • Ieva

  Nuoroda

  Ar tikrai į UNESCO, o ne į ,,Duokim garo!" Varė?

  Prieš mėnesį
 • Mama

  atsakymas į: Ieva Nuoroda

  Pažiūrėjus į vedėją,kad ????????????????

  Prieš mėnesį
 • Kolonija

  Nuoroda

  Validoliu miestelis

  Prieš mėnesį
 • Cekava Zosė

  Nuoroda

  Tai kaip čia dabar gaunasi gerb. Mero panosėje? Rajo taryba tik ką pritarė paraiškos rengimui, kuris turėjo būti perkamas paskelbus konkursą, o čia jau: - "Mes padarėme 85 proc. Jau vyko paraiškos vertimo procesas". Taip greitai įvyko pirkimo konkursas ir sutartis jau pasirašyta? Gal galima ir mokesčių mokėtojams sužinoti šios garbingos paslaugos laimėtoją? Ar čia vėl bus gerb. Merą apgavę?!

  Prieš mėnesį
 • Kultūra

  atsakymas į: Cekava Zosė Nuoroda

  Anykščiai jau prieš pora metų teikė paraišką, tai natūralu, kad dalis jos jau padaryta.

  Prieš mėnesį
 • Chaltura

  atsakymas į: Kultūra Nuoroda

  Alio. Pasaulis per 2 metus pakito. Jei Anykščiai teikia 2 metus pastovėjusią paraišką, ji turėtų būti nelabai šviežia. Jei atsibunda paskutinę alimirką, gal geriau tegul miega ir toliau. Ir tikrai nebetaško pinigų vieno žmogaus “svajonėms”.

  Prieš mėnesį
 • Faktas

  atsakymas į: Kultūra Nuoroda

  Su sena šluota ne ką pašluosi, tik pamojuosi...

  Prieš mėnesį
 • Išeitų

  atsakymas į: Cekava Zosė Nuoroda

  Savi ruošėsi uždirpppti. Fainuolė Audra!

  Prieš mėnesį
 • Cha

  Nuoroda

  Vaje, mūsų carui špyga parodė????????????

  Prieš mėnesį
 • Ekonomistė

  Nuoroda

  Kokios čia bėdos? Savivaldybės taryba pritarė, vadinasi paraiškos rengimo išlaidas galėsite pasidengti iš rajono biudžeto, padėdami tą paraišką į stalčių, kaip ir daugelį kitokių užsakomų projektų, kuriems išleidžiama dešimtimis tūkstančių. Tokia veikla inicijuojama dėl proceso, o ne dėl TIKSLO pasiekimo.

  Prieš mėnesį
 • Cha cha cha

  Nuoroda

  Važiuodami į Vilnių pasiimkite vietoj šito personažo verčiau kokią mokytoją. Įvaizdžiui pagerinti.

  Prieš mėnesį
 • Tiesa

  atsakymas į: Cha cha cha Nuoroda

  Įvaizdis šitos tragiškas. Kaop tik prSižioja, taip ir kriuksi, net paliaukės, pažandės ir paūndrės dreba kaip šaltiena.

  Prieš mėnesį